A A A
Ta strona używa plików cookies. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookies. Dowiedz się więcej.
 

Katalog zasobów Szkoła podstawowa kl. 4-8 Informatyka

Przejdź do strony

Krasnoludki 2.0


Krasnoludki 2.0 to zestaw filmów animowanych, przygotowanych w ramach projektu KURSOR. Animacje w lekki i dowcipny sposób pokazują wybrane zagrożenia, z jakimi mogą się zetknąć wszyscy korzystający z nowoczesnych technologii.

Filmy „Nieznajomi znajomi czyli 007 wyloguj się” i „Hasło wszystkich haseł czyli szkarby są wieczne” opowiadają o zachowaniu prywatności w Internecie, animacja „W spirali agresji czyli wojny braci”  dotyka problemów cyberprzemocy, „Mech w potrzebie czyli powrót uszatych” to opowieść o netykiecie, zaś „Uwaga konkurs czyli licencja na zgadywanie” zwraca uwagę na niebezpieczeństwa związane z płatnymi, telefonicznymi konkursami.

Wszystkie filmy nawiązują do powszechnie znanych baśni – pozwala to dotrzeć zarówno do najmłodszych jak i do nieco starszych użytkowników Internetu.

Krasnoludki 2.0 to doskonały materiał wyjściowy do przygotowania i poprowadzenia lekcji, prezentacji czy wykładów, uczących dobrych praktyk przy korzystaniu z nowoczesnych mediów.

Kreskówki dostępne również na stronie http://www.edukator.pl/Krasnoludki-2-0,8908.html


  Liczba wyświetleń: 28359
  Liczba pobrań: 1
  Dodano: 2014-09-24
ORE215 (109272)