Ilustracja interaktywna przedstawiająca prawo Pascala.
Przypomnienie wiadomości na temat ciśnienia atmosferycznego, przeprowadzenie ćwiczenia mającego na celu wykorzystanie Prawa Pascala.
Doświadczenie ilustrujące prawo Pascala.
Ilustracja przedstawia ćwiczenie, które sprawdza praktyczne wykorzystanie prawa Pascala.
Animacja definiuje oraz objaśnia prawo Pascala, a także przedstawia, w jaki sposób zmiana obciążenia tłoka wpływa na zmianę ciśnienia cieczy.
Ilustracja wykorzystana w ćwiczeniu, w którym uczeń musi dobrać tak średnice tłoków, aby człowiek swym ciężarem utrzymał ciężar samochodu.
Animacja pokazuje, jak ciecz wywiera ciśnienie na ściany zbiornika – jak zachowuje się ciało stałe i ciecz oraz wyjaśnia, od czego to zależy.
Ilustracja wykorzystana w ćwiczeniu, które sprawdza umiejętność odróżnienia ciśnienia wywieranego na ścianki naczynia przez ciecz i ciało stałe.
Animacja przedstawia zagadnienie pomiaru ciśnienia cieczy – w jaki sposób zależy ono od głębokości, na której dokonuje się pomiaru, jak tego pomiaru dokonywać i nie zależy od ilości cieczy.
Symulacja pokazuje naczynia połączone i zachowanie się cieczy, jej poziom zależy od tego, czy naczynie jest zaślepione i czy więzi powietrze.
Animacja przedstawia budowę oraz zasadę działania maszyny hydraulicznej; wyjaśnia, w jaki sposób dobrać pola powierzchni tłoków.
Symulacja pokazuje, jak działają dwa połączone ze sobą i wypełnione cieczą tłoki oraz jak siły działające na tłok zależą od jego powierzchni.