A A A
Zaloguj Zarejestruj
Ta strona używa plików cookies. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookies. Dowiedz się więcej.
 

Katalog zasobów Szkoła podstawowa kl. 4-8 Wychowanie fizyczne Punkt podstawy programowej 8.1.2

Uruchom Pobierz zasób

Jak wspierać zdrowie i rozwój młodzieży - pakiet edukacyjny opracowany zgodnie z koncepcją i metodami pracy szkoły promującej zdrowie


Publikacja zawiera materiały dotyczące zdrowego żywienia oraz aktywności fizycznej dzieci i młodzieży w wieku szkolnym przedstawione w szerokim kontekście zdrowia psychicznego, z uwzględnieniem podejścia szkoły promującej zdrowie.
Szczególną uwagę zwrócono na:

  • przebieg dojrzewania płciowego i dorastania oraz potrzeby młodzieży w tym okresie, w których zaspokajaniu powinna pomóc młodzieży także szkoła,
  • zapobieganie nadwadze i otyłości, nieuzasadnionemu odchudzaniu się, zaburzeniom odżywiania oraz próchnicy zębów u dzieci i młodzieży.

Materiały przeznaczone są dla osób prowadzących różne formy doskonalenia,  nauczycieli  edukatorów, doradców metodycznych, nauczycieli konsultantów. Mogą je wykorzystywać także nauczyciele, zwłaszcza wychowania fizycznego, wychowawcy klas i pedagodzy w szkołach podstawowych i gimnazjach, a także nauczyciele akademiccy na kierunkach nauczycielskich szkół wyższych.


  Liczba wyświetleń: 10371
  Liczba pobrań: 202
  Dodano: 2012-01-18
IMP_1040290 (66678)