A A A
Ta strona używa plików cookies. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookies. Dowiedz się więcej.
 

Katalog zasobów Szkoła podstawowa kl. 4-8 Etyka Punkt podstawy programowej 5.2

Uruchom Pobierz zasób

Prawa człowieka. Poradnik nauczyciela


Praktyczny poradnik o tym, kogo i w jaki sposób przygotować do świadomego korzystania z przysługujących mu praw, składający się z trzech części. 

Pierwsza część zawiera kompendium wiedzy o prawach i wolnościach człowieka, w tym o prawach dziecka. Stanowi merytoryczną bazę, z której warto korzystać.

Druga, zatytułowana: „Praca z dorosłymi - program zajęć warsztatowych, znajduje sięopis zajęć przeprowadzonych w Centralnym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Warszawie dla przedstawicieli nadzoru pedagogicznego, —wizytatorów pełniących w kuratoriach oświaty funkcję rzecznika praw ucznia bądź konsultanta wspierającego pracę innych osób odpowiedzialnych za realizowanie tej problematyki w szkołach.

Trzecia część: Praca z dziećmi i młodzieżą -—scenariusze zajęć lekcyjnych ”to propozycje lekcji adresowane do różnych grup wiekowych.

Wybór poszczególnych tematów dokonany został na podstawie wiedzy i doświadczenia nauczycieli, wdrażających tę tematykę od wielu lat w szkołach różnego typu.


  Liczba wyświetleń: 20767
  Liczba pobrań: 530
  Dodano: 2011-12-12
IMP_1039209 (66632)